DOMKYSRDCEM.CZ > E-shop > Ptačí budka

Ptačí budka

  • Vyrobeno v České republice
  • Včetně povrchové úpravy

1 480 

Cena vč. DPH

Popis

Naše budka je vymyšlená tak, aby v ní bylo malým ptáčkům dobře, aby se v ní cítili v bezpečí. Nejlépe v ní bude malým druhům sýkorek – modřinkám, uhelníčkům a parukářkám.

Stejně jako všechny DOMKY i ptačí budka je vyrobená z kvalitního masivního dřeva. Zvenku je ošetřena ekologickým ochranným nátěrem. Zevnitř je bez nátěru, aby měli ptáčci zcela přírodní prostředí.

Při koupi budky se také zapojíte do ochrany ptáků na našem území. Za každou prodanou budku posíláme příspěvek ve výši 30 Kč na dárcovský účet České ornitologické společnosti.

Vletový otvor

Otvor v budce je přesně tak velký, aby se malí ptáčci mohli pohodlně dostat dovnitř i ven. Zároveň je tak malý, aby se do budky nedostali větší dravci a ptáčci byli v bezpečí.

Dno budky

Dno je tak velké, aby měla ptáčata dost místa, aby jim nebylo příliš těsno a nehrozilo, že jim bude moc horko.

Hloubka dna

Budka je tak hluboká, aby nehrozilo, že se do ní budou dobývat nebezpeční dravci. Aby třeba kočka nemohla všetečnou tlapkou ohrozit ptačí mláďata.

Dvířka

Přední stěna budky jde otevřít, aby ji šlo snadno vyčistit a připravit na novou sezonu.

Kam patří?

Kam budku umístit? Na jih, na západ?
Je to jedno, na světových stranách nezáleží. Raději ji dejte někam do polostínu, aby v ní ptáčkům nebylo moc horko. Nejlepší je budku vyvěsit na podzim ve výšce kolem dvou až tří metrů.

Rozměry: 35,6cm x 15,8cm x 17,7cm